Hlavní obsah
Ukrajinský voják na kontrolním stanovišti nedaleko města Debalceve v Doněcké oblasti Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Stovky ukrajinských vojáků a pohraničníků prý zběhly do Ruska

Přes čtyři stovky příslušníků ukrajinských bezpečnostních složek v noci na pondělí údajně překročily hranici s Ruskem a požádaly tam o azyl. Agentuře ITAR-TASS to řekl mluvčí ruské pohraniční stráže. Mezi přeběhlíky bylo údajně 164 ukrajinských pohraničníků. Podle ukrajinské armády vojákům došla munice, proto se prý museli uchýlit na ruský hraniční přechod.

Ukrajinský voják na kontrolním stanovišti nedaleko města Debalceve v Doněcké oblasti Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters
Stovky ukrajinských vojáků a pohraničníků prý zběhly do Ruska

"V noci se 438 příslušníků ukrajinských ozbrojených složek obrátilo na ruské pohraničníky s žádostí o uprchlický azyl," uvedl mluvčí rostovské pohraniční stráže Vasilij Malajev.

"Z rozhodnutí ruské pohraniční služby byl otevřen humanitární koridor, jímž osoby žádající o azyl na území Ruska přešly," dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Bez střeliva

Velení ukrajinské armády v reakci na informace z Ruska oznámilo, že hranice do Ruska přešla část příslušníků 72. ukrajinské motorizované brigády. Důvodem prý byla skutečnost, že vojákům po přestřelce se vzbouřenci došla munice.

"Vojáci z brigády se rozdělili na dvě skupiny. Jedna prorazila obklíčení teroristů a druhá jejich postup kryla palbou. Přitom jedné z jednotek došly náboje. Bojová technika byla poškozena a vojáci se museli uchýlit na ruský pohraniční přechod. Jejich počet se zjišťuje," uvedla tisková služba ukrajinského velení.

Velitel ukrajinských pozemních vojsk Anatolij Pušňakov v neděli večer v kyjevské televizi řekl, že armáda se snaží z kritických míst na ukrajinsko-ruské hranici vyvést oslabené jednotky.

"Jsou to hrdinové," řekl generál. "Ocitají se v křížové palbě vedené z povstaleckých pozic a souběžně z druhé strany z ruského území. V Afghánistánu byly bojové operace jednodušší," řekl Pušňakov.

Podle dřívějších informací ukrajinského velení je uzavření hranic prvořadým úkolem nynější ukrajinské ofenzívy. Armádní jednotky se snaží odříznout povstalce od zásobovacích tras z Ruska, jimiž údajně na ukrajinské území proudí ozbrojenci i zásoby zbraní a munice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků