Hlavní obsah
 

Starosta maďarské obce uspořádal symbolickou popravu izraelských vůdců

Za hrůzné protiizraelské a antisemitské představení označilo izraelské velvyslanectví v Budapešti symbolickou popravu bývalého prezidenta Šimona Perese a premiéra Benjamina Netanjahua, kterou před časem uspořádal starosta maďarské obce Érpatak Zoltán Mihály Orosz, který kandidoval za extrémně pravicovou stranu Jobbik.

 
Starosta maďarské obce uspořádal symbolickou popravu izraelských vůdců

Starosta ve veřejném proslovu k obyvatelům obce přirovnal současné dění v pásmu Gazy k holokaustu. „Stále nás nutí, abychom vzpomínali na holocaust. Přitom dnes v Palestině probíhá brutální genocida a holokaust,“ uvedl starosta.

Vzápětí vyzval muže oblečeného za kata, aby vykonal popravu dvou - podle jeho slov - hlavních válečných zločinců, které znázorňovaly figuríny s tváří Perese a Netanjahua.

Kat vykopl židli a figuríny byly za potlesku přihlížejících i samotného starosty symbolicky oběšeny.

Velvyslanec protestuje

„Krajně pravicový místní politik za potlesku přihlížejících veřejně vyzývá k vraždě. Pro Izrael je to nepřijatelné. Maďarská vláda musí konat, aby zastavila tyto nebezpečné činy. Jsem si jist, že tento případ bude co nejdříve vyšetřen. Vím, že většina maďarské společnosti podobné činy odsuzuje,“ uvedl ve svém prohlášení velvyslanec Izraele v Budapešti Ilan Mor.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků