Hlavní obsah
 

Stál nad námi anděl, říká matka kojence, který přežil nehodu vlaku

Teresita Castrová je zřejmě nejmladší z pasažérů, kteří přežili středeční vlakové neštěstí na severozápadě Španělska. Je jí teprve šest týdnů a její matka Yesica je přesvědčená, že celá rodina vyvázla jen zázrakem. Hovořila s ní madridská dopisovatelka britského listu The Telegraph. Při vlakovém neštěstí, označovaném za nejtragičtější ve Španělsku za posledních 70 let, přišlo o život 78 lidí.

 
Stál nad námi anděl, říká matka kojence, který přežil nehodu vlaku

"Musel nad námi být anděl strážný," řekla Yesica Castrová. Vlak se vřítil do zatáčky příliš vysokou rychlostí a vykolejil ve chvíli, kdy paní Castrová dosedla zpět na sedadlo v první třídě vagonu, který byl těsně před zadní lokomotivou. Předtím s plačící Teresitou chodila mezi sedadly ve snaze dítě uspat.

Sedmiletý syn Carlos seděl naproti otci Danielovi a hrál si s hračkou dinosaura. Paní Castrová chtěla dceru uložit do kolébky naproti svého sedadla, když vlak vykolejil. "Přesně ve chvíli, kdy jsem si sedla, vjel vlak do zatáčky a vyletěl z kolejí. Kdyby se to stalo vteřinu předtím, srazilo by mne to i s ní na zem, kdyby vteřinu potom, byla by Teresita umačkaná," řekla matka. Po celou dobu držela dítě v náručí, takže holčička vyvázla jen s malou oděrkou na noze.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamera zachytila moment, kdy vlak vykolejil

Video: Reuters

Daniel si vzpomíná jenom na hrobové ticho po nárazu a na to, že byl přesvědčen, že o rodinu přišel. "Pak jsem uslyšel dceřin pláč, synovo volání a nářek manželky a věděl jsem, že žijí," řekl. Nejdříve našel Carlose a pak vyprostil manželku, která ležela na boku, zavalená zavazadly mezi sedačkami a stolkem.

Jejich vagon zůstal vklíněný u opěrné zdi u trati a odtrhl se od zadní lokomotivy, která začala hořet. Rodině se podařilo dostat se přes trosky ostatních vagonů ven a počkat na sanitku. "Byla to nepředstavitelně hrůzná scéna. Lidé se pohybovali jako zombie. Ležela tam pokroucená těla, některá vklíněná pod vagony, jiná v oknech ve snaze dostat se ven. Lidé volali o pomoc, všude byla krev," vyprávěla Yesica.

Její muž lituje, že nebyl schopen pomoci ostatním, protože se snažil postarat o rodinu. Vzpomíná pouze na starého muže, který po nárazu seděl v šoku na sedadle. "Vzchopte se, musíme všichni ven, nebo tady uhoříme," řekl mu. Co se s ním nakonec stalo, ale neví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků