Hlavní obsah
Slovinsku začalo už minulý týden stavět bariéry na zelené hranici. Foto: Srdjan Zivulovic, Reuters

Slovinsko a Rakousko uzavírají hranice

Srbsko bylo informováno, že na základě dohody zemí schengenského prostoru volného pohybu budou uzavřeny hranice Rakouska a Slovinska. Zablokování svých hranic zvažují i Chorvatsko a Makedonie. Na svém webu to v pondělí uvedla srbská státní televize a rozhlas RTS.

Slovinsku začalo už minulý týden stavět bariéry na zelené hranici. Foto: Srdjan Zivulovic, Reuters
Slovinsko a Rakousko uzavírají hranice

Televize prý v této souvislosti zjistila, že premiér Aleksandar Vučić se kvůli této informaci v úterý pozdě večer po návratu z cesty do jihosrbského Bujanovace a Preševa sejde se zástupci Úřadu pro koordinaci bezpečnostních služeb. Na schůzce má být projednán postoj Srbska v této otázce.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

RTS předtím informovala, že u přechodu Gevgelija na makedonsko-řecké hranici začaly úpravy terénu pro případnou výstavbu drátěného plotu, který by podle makedonských úřadů měl sloužit k omezení počtu migrantů přicházejících do země. Bude-li to nutné, armáda by měla být schopná bariéru vztyčit během osmi hodin.

Makedonský prezident Ďorďe Ivanov v neděli vojsku nařídil, aby se okamžitě zapojilo do příprav možné výstavby plotu. "Jeho cílem by nebylo uzavření hranice s Řeckem, nýbrž omezení proudu migrantů v souladu s množstvím uprchlíků, které by přijaly evropské země, do nichž se (tito lidé) vydali," uvedl podle RTS Ivanov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků