Hlavní obsah
Robert Fico by měl stanout v čele už třetí slovenské vlády. Foto: David W Cerny, Reuters

Slovenské strany si rozdělily posty ve vládě

Čtyři strany, které mají tvořit příští vládní koalici na Slovensku, se ve středu dohodly na rozdělení postů v nové vládě a ve vedení parlamentu. Strana Směr-sociální demokracie premiéra Roberta Fica obsadí ve vládě sedm křesel.

Robert Fico by měl stanout v čele už třetí slovenské vlády. Foto: David W Cerny, Reuters
Slovenské strany si rozdělily posty ve vládě

Novou koaliční vládu s největší pravděpodobností povede opět Fico, který bude stát v čele již třetího kabinetu. V letech 2012 až 2016 byl předsedou první jednobarevné vlády od roku 1989. Po březnových volbách však musel hledat koaliční partnery.

Fico jako první oslovil Slovenskou národní stranu (SNS) a následně se překvapivě přidaly strany Most-Híd a Síť, které v uplynulém volebním období patřily k ostrým kritikům jednobarevné vlády Směru.

Směr obsadí ve vládě sedm křesel, SNS tři, slovensko-maďarská strana Most-Híd dvě a strana Síť jedno křeslo.

Výsledek voleb na Slovensku

Foto: David Ryneš, Novinky

Směr získá ministerstvo vnitra, financí, zahraničí, hospodářství, práce, zdravotnictví a kultury. SNS bude mít ministra obrany, školství a zemědělství. Most-Híd ministerstvo spravedlnosti a životního prostředí a strana Síť ministerstvo dopravy.

SNS obsadí post předsedy parlamentu. Místopředsedy parlamentu budou zástupci stran Směr, Most-Híd a Síť. Čtvrtého místopředsedu nominuje opozice.

Související téma:

Robert Fico

Foto: Francois Lenoir, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků