Hlavní obsah
Bavorský premiér Horst Seehofer Foto: Michaela Rehle, Reuters

Situace je kritická. Seehofer opět pranýřoval politiku kancléřky Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer, který dlouhodobě kritizuje přistěhovaleckou politiku Angely Merkelové, viní německou kancléřku za poslední volební neúspěch konzervativců v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Podle něj se unie křesťanských demokratů a socialistů ocitla v těžké pozici. Řekl to v rozhovoru pro úterní vydání deníku Süddeutsche Zeitung.

Bavorský premiér Horst Seehofer Foto: Michaela Rehle, Reuters
Situace je kritická. Seehofer opět pranýřoval politiku kancléřky Merkelové

Třetí místo v nedělních zemských volbách je podle Seehofera katastrofa. „Situace je pro unii (CDU a CSU) hrozivá,“ poznamenal bavorský premiér a dodal, že je to kvůli „této berlínské politice“ přílišné vstřícnosti vůči přistěhovalcům.

„Důvěra (ve vládu) rychle upadá. Lidé nechápou, jak se v Německu dělá politika,“ řekl Seehofer a připomněl, že opakovaně vyzýval ke změně kurzu.

Konzervativci Angely Merkelové v Meklenbursku-Předním Pomořansku skončili až za Alternativou pro Německo (AfD), která se staví ostře proti přistěhovalcům. Kancléřka vzala zodpovědnost na sebe a slíbila, že bude pracovat na tom, aby zase získala důvěru lidí. [celá zpráva]

Podle předsedy CSU, která je „bavorskou sestrou“ CDU, připravil Seehofer seznam návrhů změn přistěhovalecké politiky. Údajně se je chystá předložit na nedělním setkání špiček CDU/CSU a koaličních partnerů z SPD. Podle šéfa CSU Andrease Scheuera je potřeba rychle stanovit maximální počty přijímaných běženců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků