Hlavní obsah

Sestra mylně diagnostikovala nemoc pomocí počítače, dívka zemřela

Mladá, teprve 26letá Britka zemřela na žilní trombózu. Sama přitom vyhledala v Nottinghamu pomoc ve zdravotním středisku. Odtamtud ji ale sestra poslala domů s tím, že má jen svalové bolesti. K diagnóze použila počítačový program. O případu informoval list Daily Mail. Nyní ho šetří britské ministerstvo zdravotnictví.

Sestra mylně diagnostikovala nemoc pomocí počítače, dívka zemřela

Rebecca Cainová zemřela jen několik dní poté, co přišla na zdravotní středisko s tím, že má velké bolesti.

Sestra s ní strávila deset minut a diagnózu stanovila na základě počítačového programu na internetu. Sdělila jí, že bolesti a otoky nohou jsou svalového původu. Rebbeca přitom měla podezření na trombózu. Ze střediska se vrátila v slzách. Svému muži pravila, že ji podvedli.

O několik dní později zkolabovala, když byla na návštěvě u přátel. O několik hodin později zemřela v nemocnici.

Vyšetřování bylo zahájeno krátce po její smrti. Ve zprávě koronera bylo uvedeno, že žena zemřela, protože sestra nepoznala symptomy hluboké žilní trombózy v pravém lýtku.

Zmíněné zdravotní středisko, které má poskytovat pomoc při méně závažných onemocněních, přitom mělo už v minulosti problémy s diagnostikováním. Žilní trombózu nepoznali u dalších dvou lidí v letech 2002 a 2008.

Na základě případu má být změněn systém diagnostikování pomocí počítače, aby tak byla omezena možnost, že bude diagnóza stanovena mylně.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků