Hlavní obsah
Na mnoha místech Barcelony vyrostly barikády a pálily se ohně. Foto: Rafael Marchante, Reuters

Šéf katalánské vlády vyzval k ukončení násilí v Barceloně

Předseda katalánské vlády Quim Torra vyzval v noci na čtvrtek k okamžitému ukončení násilí v Barceloně, kde se stovky demonstrantů střetly s policií a někteří zapalovali auta a házeli zápalné láhve. Informovala o tom agentura AFP.

Na mnoha místech Barcelony vyrostly barikády a pálily se ohně. Foto: Rafael Marchante, Reuters
Šéf katalánské vlády vyzval k ukončení násilí v Barceloně

„Nesmíme dopustit, aby se takové incidenty děly v naší zemi. Musí to ihned skončit,” uvedl Torra několik hodin poté, co ho španělský premiér Pedro Sánchez vyzval, aby bezpodmínečně násilí v ulicích odsoudil. „Odsuzujeme násilí,” uvedl Torra v televizním projevu.

V Katalánsku ve středu třetím dnem pokračovaly demonstrace, které jsou reakcí na verdikt španělského nejvyššího soudu, jenž poslal na devět až 13 let do vězení devět katalánských politiků za referendum o nezávislosti regionu.

Demonstrace byly nejprve pokojné, později někteří z protestujících začali zapalovat auta a popelnice a střetli se s policií. Ve středu rovněž vyrazily z pěti katalánských měst pochody, kterých se účastnily desetitisíce lidí; dnes mají dorazit do Barcelony.

Do takzvaných Pochodů svobody se zapojilo na 25 000 lidí, zúčastnil se jich také Torra. „Tyto pokojné pochody, které se odehrávají napříč zemí (Katalánskem), jsou nejlepší odpovědí Katalánců,” řekl ve středu Torra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků