Hlavní obsah
Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo

Schwarzenberga pochválil za slova o vysídlení rakouský lidovec

Představitel rakouské vládní lidové strany (ÖVP) pochválil českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga za jeho vyjádření týkající se vysídlení sudetských Němců po druhé světové válce, které zaznělo minulý týden v debatě prezidentských kandidátů v České televizi.

Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo
Schwarzenberga pochválil za slova o vysídlení rakouský lidovec

Poslanec rakouského parlamentu za ÖVP Michael Hammer, který je mluvčím lidovců pro otázky vysídlení, řekl, že odmítnutím uplatnění principu kolektivní viny Schwarzenberg vysídlení německých občanů z Československa odsoudil.

"Je to další známka, že v Česku zjevně přibývá těch, kterým záleží na řádném zpracování této křivdy. Volební vítězství Schwarzenberga by bylo znamením, že sudetská otázka může být v Česku vyřešena," uvedl Hammer v prohlášení, které tento týden zveřejnil na internetu.

Schwarzenberg v diskusi v České televizi odpověděl na otázku Miloše Zemana: "Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl loajální k republice, nebo jestli se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám. Tehdy jsme opravdu závažně pochybili a na tom trvám." [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků