Hlavní obsah
Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo

Schwarzenberg kritizoval rakouského ministra zahraničí

Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podrobil kritice šéfa rakouské diplomacie Sebastiana Kurze, který podle něj dělá populistické kroky. V rozhovoru s rakouským nedělníkem Die Presse am Sonntag poukázal například na jeho demonstrativní vystupování proti přístupovým rozhovorům Evropské unie s Tureckem. Podle Schwarzenberga přitom každý ví, že vstup Turecka do EU je za současné situace nemožný.

Karel Schwarzenberg Foto: Petr Horník, Právo
Schwarzenberg kritizoval rakouského ministra zahraničí

Schwarzenberg v rozhovoru rovněž vyjádřil obavu, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ubírá podobnou cestou jako někdejší italský diktátor Benito Mussolini. Kdyby Mussolini zemřel v roce 1935, vstoupil by podle Schwarzenberga do historie jako velký státník. „Ješitnost ho přivedla ke spolčení s Hitlerem, kterým dříve opovrhoval,” cituje z rozhovoru agentura APA.

Schwarzenberg rovněž vyjádřil naději, že působení Donalda Trumpa ve funkci prezidenta Spojených států nebude ”žádná tragédie”. „Je to prezident Spojených států, což ještě může být velmi nebezpečné. Může ale také pozitivně překvapit,” uvedl podle APA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků