Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Marko Djurica, Reuters

S uprchlíky přišly do Německa tisíce bojovníků Tálibánu, varují úředníci

Do Německa mohly během posledních dvou let s přílivem uprchlíků vstoupit i tisícovky někdejších bojovníků afghánského fundamentalistického hnutí Tálibán. Informuje o tom ve svém čerstvém vydání německý magazín Der Spiegel.

Ilustrační foto Foto: Marko Djurica, Reuters
S uprchlíky přišly do Německa tisíce bojovníků Tálibánu, varují úředníci

Do Německa v poslední době přišlo více než milión migrantů. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) v této souvislosti informoval bezpečnostní úřady, že tisícovky z nich se během azylového řízení identifikovaly jako bývalí podporovatelé nebo dokonce bojovníci Tálibánu.

Nejméně 70 Afghánců vyšetřuje německá generální prokuratura, i když není jasné, zda jsou všichni z nich podezřelí z aktivního členství v Tálibánu. Šest z těchto mužů je nyní ve vyšetřovací vazbě a příští týden má několik dalších předstoupit před soud. BAMF ani spolková prokuratura zatím informace Spiegelu nekomentovaly.

Vláda kancléřky Angely Merkelové, která je kritizována za vpuštění příliš velkého množství migrantů do Německa - zejména po několika loňských teroristických útocích - aktivně deportuje skupiny neúspěšných afghánských žadatelů o azyl.

Merkelová, která se bude ve spolkových volbách 24. září znovu ucházet o nejvyšší vládní post, tento měsíc deportace Afghánců obhajovala s tím, že všechny ostatní země Evropské unie činí totéž. Podle Merkelové status uprchlíka v Německu získá zhruba 55 procent Afghánců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků