Hlavní obsah
Šéf ruské kontrarozvědky FSB Alexandr Bortnikov Foto: Mikhail Klimentyev, ČTK/AP

Rusko pozastavuje letecké spojení s Egyptem. V pátek o tom rozhodl prezident Vladimir Putin na návrh šéfa tajné služby FSB Alexandra Bortnikova.

Šéf ruské kontrarozvědky FSB Alexandr Bortnikov Foto: Mikhail Klimentyev, ČTK/AP
Rusové zastavili lety do Egypta

„Považuji za nezbytné pozastavit lety ruských letadel do Egypta, dokud nezjistíme skutečné příčiny toho, co se stalo,“ uvedl Bortnikov k havárii ruského airbusu na Sinaji z minulého víkendu.

Prezident Putin podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova s návrhem souhlasil a současně nařídil vládě, aby zajistila přepravu ruských občanů v Egyptě zpět do vlasti. Ruské úřady mají spolupracovat s egyptskými, aby byla zajištěna bezpečnost Rusů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Letecké záběry trosek zříceného ruského Airbusu A321

Video: Reuters

Britské a americké úřady se domnívají, že na palubě ruského stroje mohla být bomba. Rusové ani Egypťané to zatím nepotvrdili. Podle ruského ministra pro mimořádné situace Vladimira Puchkova už ruští specialisté odebrali vzorky ze všech trosek letadla, ze zavazadel okolo vraku i v půdě v místě pádu letadla. Puchkov slíbil, že bude podrobně prozkoumáno, jestli obsahují stopy po výbušnině.

TIP PRO VÁS

Aplikace s nejrychlejším přístupem na Seznam vás upozorní na e-maily a když najde něco navíc. Více o aplikaci Seznam.cz.

Seznam.cz prohlížeč

Foto: Seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků