Hlavní obsah
Neoznačené vojenské nákladní vozidlo v centru Doněcku Foto: Antonio Bronic, Reuters

Rusko výrazně snížilo vojenské dodávky povstalcům, oznámil Kyjev

Rusko podstatně omezilo dodávky vojenského materiálu východoukrajinským povstalcům. V Kyjevě to ve středu oznámilo tiskové středisko ukrajinské protipovstalecké operace na Donbasu. Útoky separatistů na doněcké letiště kontrolované armádou, které je od září místem nejprudších bojů, se v důsledku toho zmírnily.

Neoznačené vojenské nákladní vozidlo v centru Doněcku Foto: Antonio Bronic, Reuters
Rusko výrazně snížilo vojenské dodávky povstalcům, oznámil Kyjev

O předpokládaných příčinách omezení dodávek z Ruska se ukrajinská tisková zpráva nezmiňuje. Ukrajinské zdroje v úterý oznámily, že Rusko stáhlo z Donbasu zhruba tisícovku svých vojáků. Jejich místo prý stále častěji zaujímají oddíly separatistů, které vedení samozvaných lidových republik postupně vytvářejí.

"Ruští patroni podstatně omezili dodávky povstalcům. Ti si teď netroufají na přímou konfrontaci s obránci doněckého letiště, jak tomu bylo dříve," uvádí se ve zprávě velení protipovstalecké operace.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jednotky separatistů jsou tři až čtyři kilometry od letiště a jejich aktivita se omezuje na občasnou výstražnou střelbu, dodává zpráva.

Doněcké mezinárodní letiště se po vyhlášení příměří počátkem září stalo místem prudkých bojů. Letištní terminály jsou jediným opěrným bodem ukrajinské armády ve městě a povstalci se odtud opakovaně a zatím bezúspěšně pokoušejí vládní jednotky vytlačit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků