Hlavní obsah

Ruského opozičníka Navalného cestou na mítink zadrželi policisté

Ruská policie v pátek zadržela opozičního předáka Alexeje Navalného u jeho domu v Moskvě. Chystal se zrovna odcestovat na shromáždění svých přívrženců v Nižném Novgorodu v rámci své kampaně před jarními prezidentskými volbami. Místní úřady mítink označily za nezákonný.

Ruského opozičníka Navalného cestou na mítink zadrželi policisté

"Och, jak ten stařík Putin nechce, abych se dostal na mítink v Nižném Novgorodu. Vyšel jsem (z domu), abych odjel na nádraží, ale zadrželi mě. Bylo to jako ve filmu. Přijelo auto a z něj vystoupili policisté," uvedl Navalnyj na sociálních sítích s tím, že jej policisté nejspíše vezou na strážnici, aniž mu sdělili nějaké obvinění či vysvětlení.

"Jako obvykle. Zadrželi, přivezli, chrání a nikdo nic neví. Ptám se: proč jste mne zadrželi? Odpovídají, že se to hned vysvětlí."

Ох как старик Путин не хочет, чтобы я попал на митинг в Нижнем Новгороде. Вышел, чтобы ехать на вокзал - задержали в под...

Zveřejnil(a) Алексей Навальный dne 29. září 2017

Úřady zatčení nepotvrdily

Úřady Navalného zatčení dosud nepotvrdily, poznamenala agentura Interfax a dodala, že opozičníkovi přívrženci v Nižném Novgorodu plánují večer uspořádat nepovolenou demonstraci na podporu svého vůdce.

Navalnyj, který si získal proslulost bojem proti korupci, se stal jedním z vůdců velkých protivládních demonstrací na přelomu let 2011 a 2012, se kterými skoncoval až návrat Vladimira Putina do Kremlu. Navalnyj nyní pořádá volební kampaň před prezidentskými volbami, jež se budou konat v březnu 2018, ačkoliv jej úřady s odvoláním na předchozí odsouzení nechtějí ke klání o Kreml připustit.

Ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného eskortují k soudu

Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Letos 12. června, kdy se v zemi slavil státní svátek, Navalnyj zorganizoval protestní demonstraci proti korupci v centru Moskvy. Účast mu ale dopřána nebyla, zatčen byl hned při odchodu ze svého bytu. Při mítinku policie zadržela stovky dalších lidí. Odsedět si pak musel 25 dnů ve vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků