Hlavní obsah
Rakouští policisté kontrolují dodávku v Nickelsdorfu. (ilustrační foto) Foto: Ivan Vilček , Právo

Rumun, který převážel v zamčené dodávce migranty, dostal v Rakousku dva roky

Vídeňský soud poslal na dva roky do vězení rumunského převaděče, který byl zadržen, když v dodávce bez větrání převážel 24 mladých afghánských uprchlíků, kteří málem zemřeli udušením. Nepodmíněný trest je pravomocný, protože odsouzený otec šesti dětí po konzultaci se svou obhájkyní rozsudek přijal, informovala agentura APA.

Rakouští policisté kontrolují dodávku v Nickelsdorfu. (ilustrační foto) Foto: Ivan Vilček , Právo
Rumun, který převážel v zamčené dodávce migranty, dostal v Rakousku dva roky

Třicetiletý Rumun mladíky ve věku 16 až 20 let převážel v noci na 1. září, když dodávku Citroën Jumper s rumunskou poznávací značkou zastavila policejní hlídka ve Vídni. Řidič při kontrole uprchl, ale byl rychle dopaden.

Policii byl vůz podezřelý, protože se jí zdál být přetížený a na dveřích byla nápadná přivařená petlice se zámkem. Posuvné dveře byly svařené i zevnitř a okna byla zamřížovaná a rovněž svařená. Uprchlíci byli natěsnáni do prostoru o délce 3,35 metru, šířce 1,75 metru a výšce 1,8 metru. Někteří z nich už byli kvůli nedostatku kyslíku v bezvědomí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Před vídeňským zemským soudem řidič vypověděl, že dostal zadání na cestu z Maďarska do Francie. Bylo mu prý řečeno, že v nákladním prostoru je asi pět pracovníků, které musí vzít s sebou a nemá si jich všímat. Zjevnou přetíženost vozu si prý vysvětloval tím, že převáží také stavební materiál a cement.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Nákladní vůz s mrtvými uprchlíky ve východním Rakousku

Video: Reuters

Odsouzený měl podle APA štěstí, že nikdo nepřišel o život.

Drama se odehrálo jen několik dní poté, co byla na východorakouské dálnici A4 objevena odstavená dodávka se 71 mrtvými běženci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků