Hlavní obsah
Miloslav Ransdorf Foto: Profimedia.cz

Ransdorf se v Bruselu pohádal s novinářem kvůli svému platu

Český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) se v pondělí dostal do konfliktu s nizozemským televizním reportérem, který ho obvinil, že bere peníze, aniž by pracoval. Ransdorf nařčení odmítl, reportérovi odsekl a pak ho odstrčil. Později na něj podal stížnost předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi.

Miloslav Ransdorf Foto: Profimedia.cz
Ransdorf se v Bruselu pohádal s novinářem kvůli svému platu

Incident se odehrál v pondělí večer před vchodem do bruselského sídla Evropského parlamentu. Internetová televize Dumpert Ransdorfa natočila, jak se šel s kufrem v ruce zapsat do prezenční listiny v parlamentu a hned poté zamířil ke svému nedalekému bytu.

Reportér Tom Staal zastavil Ransdorfa s otázkou, proč údajně bezprostředně po příjezdu a po zapsání zase odchází. „Já tady bydlím, takže jste hlupák,” odsekl europoslanec a přidal do kroku.

Reportér za ním šel dál a tvrdil, že takto si europoslanec přijde na 300 eur za to, že nedělá nic. „Vy přijdete, podepíšete se a shrábnete 300 eur,” pokračoval novinář. „Protože tady pracuji,” odvětil Ransdorf.

„Právě jste přijel, podepsal se a zase odcházíte,” řekl Staal, načež český politik novináři řekl, že neví, o čem mluví, a udeřil ho do ruky.

„Není normální, aby někdo do práce přišel v 18:00 a odešel v 18:05. Není to nefér vůči ostatním evropským občanům?” ptal se reportér.

Pobouřený Ransdorf

„Nemohu to nazvat jinak než sprosťárnou,” řekl v úterý ČTK Ransdorf. Tvrdí, že žurnalisté se mu nepředstavili a nechtěli si nechat nic vysvětlit.

Ransdorf se hájil, že se v pondělí zúčastnil konference o budoucnosti Evropské levice, kterou v Evropském parlamentu pořádala lotyšská poslankyně Tatjana Ždanokaová a při které měl projev. Posléze podle svých slov úřadoval ve své kanceláři. „Nejdříve jsem vůbec nechápal, co chtějí. Přehradili mi cestu, musel jsem je trochu odstrčit, abych mohl jít bydlet,” řekl Ransdorf.

Podle svých slov byl z celé události v šoku a poslal stížnost předsedovi EP Shulzovi. V dopise Ransdorf uvedl, že v pondělí cestoval devět hodin, vystoupil na konferenci a po úřadování v kanceláři zamířil do nedalekého bytu. U vchodu do parlamentu jsem byl konfrontován dvěma novináři, napsal Ransdorf s tím, že může jít o „kampaň proti EP a jeho jednotlivým členům”.

Nizozemská televize se také zaměřila na italského europoslance Raffaeleho Baldassarreho, jenž reportérovi po zapsání do prezenční listiny nejprve tvrdil, že mu nerozumí, a pak ho několikrát fyzicky napadl a snažil se mu vytrhnout mikrofon z ruky.

Za každý den v parlamentu mají europoslanci nárok na diety ve výši 304 eur (přes 7700 korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků