Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Putin podepsal prodloužení sankcí proti Západu

Ruský prezident Vladimir Putin prodloužil platnost odvetných obchodních sankcí proti západním zemím až do konce příštího roku. Příslušné nařízení podle agentury TASS vstoupilo v platnost hned po jeho středečním podpisu.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Maxim Shemetov, Reuters
Putin podepsal prodloužení sankcí proti Západu

Před týdnem se velvyslanci členských zemí EU shodli na prodloužení unijních sankcí vůči Rusku o další půlrok. [celá zpráva]

Hospodářská opatření omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých typů výrobků přijala Evropská unie v roce 2014 v reakci na ruský postup v ukrajinské krizi, včetně anexe Krymu.

K jejich zrušení požaduje, aby Moskva spolupracovala při plném prosazení mírových dohod z Minska, které by měly přispět k vyřešení krize kolem ozbrojené revolty proruských separatistů na východě Ukrajiny podporované Ruskem.

Moskva reagovala v srpnu 2014 vlastními sankcemi na dovoz nejrůznějšího spotřebitelského zboží, hlavně potravin, ze západních států. Zákaz se týkal importu hovězího, vepřového a drůbežího masa, ryb, ovoce a zeleniny, sýrů, mléka a většiny dalších mléčných výrobků z USA, EU, Kanady, Austrálie a Norska.

Související témata

Ruský prezident Vladimir Putin

Foto: Michael Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin, Reuters

Průvod demonstrantů v moskvě

Foto: STRINGER, Reuters

 

Sankce se podle nařízení podepsaného ve středu Putinem prodlužují na období od letošního 6. srpna do 31. prosince 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků