Hlavní obsah
Francouzský prezident Nicolas Sarkozy na summitu EU Foto: Sebastien Pirlet, Reuters

Pro Sarkozyho měli vyrobit sprchu za čtvrt miliónu eur, nikdy ji nepoužil

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy je znovu pod palbou kritiků za plýtvání penězi daňových poplatníků. Poté, co vláda minulý týden zveřejnila neskromný účet za předsednictví v EU v roce 2008, uvedla opozice, že pro Sarkozyho byla vybudována sprcha za 245 000 eur, kterou prezident nikdy nepoužil.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy na summitu EU Foto: Sebastien Pirlet, Reuters
Pro Sarkozyho měli vyrobit sprchu za čtvrt miliónu eur, nikdy ji nepoužil

Podle opozičního poslance Reného Dosierea byla sprcha postavena v pařížském Grand Palais před summitem, na němž byla ustavena Středomořská unie. To samé uvedla už dříve britská stanice BBC. Mluvčí Sarkozyho Svazu pro lidové hnutí (UMP) ale uvedl, že částka šla na renovaci celkem osmi pokojů a koupelen.

Třídenní summit se konal loni v červenci a přišel na 16,6 miliónu eur. Milión padl na večeři pro představitele 43 států a dalších 653 703 eur na klimatizaci. Koberec v hlavním sále stále 90 000 a pódium téměř 300 000 eur.

Celkem přišlo šestiměsíční předsednictví v druhé polovině loňského roku Francii na 171 miliónů eur (téměř 4,5 miliardy korun), což je nad průměrem. [celá zpráva]

Pařížský Grand Palais

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků