Hlavní obsah
Ruský prezident Dmitrij Medvěděv Foto: Ria Novosti/Kremlin/Dmitry Astakhov, Reuters

Přestaňme ospravedlňovat stalinské represe, vyzval Rusy Medvěděv

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv vyzval, aby se již neospravedlňovaly stalinské represe, které si podle něj vyžádaly milióny obětí. Nejvyšší ruský představitel to uvedl u příležitosti pátečního národního dne věnovaného uctění památky obětí stalinských represí.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv Foto: Ria Novosti/Kremlin/Dmitry Astakhov, Reuters
Přestaňme ospravedlňovat stalinské represe, vyzval Rusy Medvěděv

"Jsem přesvědčen, že pamatování na národní tragédie je stejně posvátné jako pamatování na vítězství... Je velmi důležité, aby mladí lidé byli schopni chápat jednu z největších tragédií ruských dějin, aby byli s to soucítit s milióny osob, které byly zabity v důsledku teroru a falešných obvinění při čistkách," uvedl Medveděv.

Prezident ve videozáznamu zveřejněném v noci na dnešek na jeho internetových stránkách odmítl tvrzení některých lidí, že tehdejší oběti lze ospravedlnit některými vyššími státními zájmy. "Jsem přesvědčen, že země nemůže dosáhnout žádného vývoje, žádného úspěchu, žádné ambice za cenu zármutku a lidských ztrát... Nic nemůže ospravedlnit tyto represe," zdůraznil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků