Hlavní obsah
Švýcarský cyklista Marc Hirschi po srážce na Tour de France Foto: Anne-christine Poujoulat, Reuters

Pořadatelé Tour de France stáhli žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád

Představitelé Tour de France stáhli žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád cyklistů v sobotní úvodní etapě závodu. Informaci agentuře Reuters potvrdili pořadatelé. Nepozorná divačka, která byla od středy ve vazbě na policejní stanici v Landerneau, čelila obvinění z úmyslného obecného ohrožení.

Švýcarský cyklista Marc Hirschi po srážce na Tour de France Foto: Anne-christine Poujoulat, Reuters
Pořadatelé Tour de France stáhli žalobu na ženu, která zavinila hromadný pád

„Stahujeme žalobu. Ten příběh už je nafouknutý až dost, ale chceme znovu připomenout všem, že při závodech platí bezpečnostní pravidla,” řekl šéf Tour Christian Prudhomme.

„Pokud přijedete na Tour, hlídejte si děti a mazlíčky a nepřecházejte neopatrně silnici. A především – respektujte jezdce. Oni jsou ti, kteří si zaslouží být živě v televizi,” dodal Prudhomme.

Video Shows Dramatic Crash at Tour de France

See the moment when a Tour de France spectator caused a pileup after a German rider, Tony Martin, hit a sign they were holding on the side of the road. https://nyti.ms/3dmKpqY

Posted by The New York Times on Tuesday, June 29, 2021

Třicetiletá Francouzka při závodu neopatrně vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem a točila se s ním za projíždějící televizní kamerou.

Do trčícího kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli letošní ročník Tour de France hned první den vzdát.

Z místa nehody žena odešla a nebyla k nalezení. Podle AFP se ale ve středu sama bretaňské policii přihlásila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků