Hlavní obsah
Záchranáři odvážejí jednoho ze zraněných z moskevského metra. Foto: Sergej Karpušin, Reuters

Počet obětí havárie moskevského metra dále stoupl

Na 22 vzrostl počet obětí nehody v moskevském metru, kde v úterý vykolejila souprava. Zdravotníci nevylučují, že mrtvých ještě přibude. Ze 162 zraněných bylo 129 hospitalizováno, někteří jsou v kritickém stavu. Vyšetřovatelé oznámili, že v souvislosti s tragédií zatkli dva podezřelé.

Záchranáři odvážejí jednoho ze zraněných z moskevského metra. Foto: Sergej Karpušin, Reuters
Počet obětí havárie moskevského metra dále stoupl

Mluvčí vyšetřovatelů Vladimir Markin oznámil zatčení dvou osob podezřelých z porušení bezpečnostních pravidel v dopravě. Jde o mistra údržby tratí kolejiště a jeho zástupce, kteří měli na starosti květnovou instalaci výhybky. Příčiny nehody dosud nebyly stanoveny, vyšetřovatelé se ale podle ITAR-TASS přiklánějí k verzi o nefungující výhybce. Soupravu prý řídil místo dvou jen jediný strojvedoucí.

Počet obětí roste

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Bohužel 22 lidí utrpělo zranění neslučitelná se životem,” řekl mluvčí ministerstva pro mimořádné situace Alexandr Drobyševskij agentuře ITAR-TASS s tím, že stovka raněných zůstává v moskevských nemocnicích, někteří ve vážném stavu.

Nejhorší havárie v historii moskevského metra z hlediska počtu mrtvých si vyžádala podle úřadů i životy šesti cizinců: zahynuli dva Číňané ve věku 33 a 40 let, dva občané Tádžikistánu (24 a 25 let), občanka Kyrgyzstánu (24) a šestačtyřicetiletá žena z Moldavska, uvedla BBC na svém ruskojazyčném webu.

Zranění pocházejí z 11 ruských regionů a pěti cizích států, středoasijských postsovětských republik, údajně i Ukrajiny a Arménie.  České velvyslanectví v Moskvě nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byl český občan.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Při nehodě v moskevském metru zemřelo dvacet lidí

Video: Reuters

Vlak vykolejil během úterním ranní špičky na modré lince mezi stanicemi Park vítězství a Slovanský bulvár. [celá zpráva]

Stanice Park vítězství je v Moskvě nejhlubší, nachází se 84 metry pod povrchem, což značně komplikovalo záchranné práce, které podle agentury Interfax skončily půl hodiny před úterní půlnocí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků