Hlavní obsah
Majitel restaurace Casa Nostra Yann Abdelhamid Mohamadi Foto: Profimedia.cz

Pařížský restauratér předstíral, že byl obětí teroristů, dostal rok vězení

Majitel pařížské restaurace Casa Nostra Yann Abdelhamid Mohamadi byl v úterý odsouzen na rok do vězení za podvod, protože předstíral, že je obětí teroristického útoku z 13. listopadu 2015. Tvrdil, že v době střelby byl v restauraci, před níž teroristé zastřelili pět lidí, uvedla ve středu BBC.

Majitel restaurace Casa Nostra Yann Abdelhamid Mohamadi Foto: Profimedia.cz
Pařížský restauratér předstíral, že byl obětí teroristů, dostal rok vězení

Mohamadi tvrdil, že byl v době útoku v restauraci, a požadoval odškodné z národního fondu pro oběti FGTI. Fond jeho žádost zamítl s tím, že nebyl na žádném z míst útoků, které si vyžádaly 130 mrtvých a přes 350 zraněných. Podle žalobce byla motivem Mohamadiho snaha se obohatit.

Na rok byl v jiném procesu stejným soudem odsouzen i Serge Dieujustse, který se pokoušel o stejný podvod.

Mohamadi byl odsouzen už loni na půl roku, protože britskému listu The Daily Mail prodal video z bezpečnostních kamer v restauraci zachycující útok. Bylo na něm vidět střelce, jak pálí na restauraci a pokouší se zabít dvě ženy, ale došla mu munice, nebo se mu zasekla zbraň, takže se přesunul jinam.

Restaurace Casa Nostra po opětovném otevření

Foto: Profimedia.cz

Podle francouzských zdrojů Mohamadi prodal video novinám za 50 000 eur (tehdy cca 1,4 miliónu korun). Místní média ho za to kritizovala, že se pokouší vydělat na tragédii, i když Daily Mail zveřejnění videa hájil s tím, že to bylo ve veřejném zájmu.

Kauza s nahrávkou měla dopad na restauraci, která čelila po otevření v únoru 2016 bojkotu. Mohamadi si stěžoval, že kvůli tomu byla restaurace skoro prázdná a negativně hodnocená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků