Hlavní obsah
Elizabeth Fritzlová a její otec Josef, který ji 24 let věznil. Foto: Ondřej Lazar Krynek (koláž), Novinky

Nikdo mi to neuvěří. Policista prozradil první slova Fritzlovy dcery po 24 letech věznění

Policista Willibald Reitner byl první, kdo v dubnu 2008 zpovídal Elizabeth Fritzlovou, kterou 24 let ve sklepení rodinného domu v rakouském Amstettenu věznil a znásilňoval její otec Josef Fritzl. Teď pro dokument televize Channel 5 prozradil první slova Fritzlové po vysvobození. Informoval o tom Daily Mail.

Elizabeth Fritzlová a její otec Josef, který ji 24 let věznil. Foto: Ondřej Lazar Krynek (koláž), Novinky
Nikdo mi to neuvěří. Policista prozradil první slova Fritzlovy dcery po 24 letech věznění

Elizabeth prý nejprve neříkala nic. „Stejně mi nikdo neuvěří,“ prohlásila pak.

Reitner jí opatrně odvětil, že byla obětí, načež se u Elizabeth změnil výraz v obličeji a zopakovala: „Když to povím, jak to všechno přesně bylo, nikdo mi to neuvěří“.

Fritzlová se otevírala postupně. „Měla opravdu strach, že jí nikdo neuvěří a všichni budou věřit jen jejímu otci,“ popsal Reitner s tím, že pak však žena „udala nějaké podmínky“.

První podmínkou bylo, že „už ho nikdy nechce vidět“. „Myslela Fritzla. Nikdy o něm nemluvila jako o Fritzlovi nebo otci, pokaždé o něm mluvila jako o něm,“ Reitner.

To byl rok 2008. V březnu následujícího roku byl Josef Fritzl odsouzen na doživotí.

Elizabeth, která byla jedním ze sedmi dětí dnes 82letého Fritzla, otec unesl, když jí bylo osmnáct let, a donutil ji předstírat, že utekla do zahraničí. O 30 let mladší dceru 3000krát znásilnil a zplodil s ní sedm dětí.

Tři s ní celou dobu žily ve sklepě, který Fritzl proměnil ve zvukotěsné a důmyslně zabezpečené vězení. Další tři děti vychovával s manželkou Rosemarie v bytě, přičemž tvrdil, že je Elizabeth opustila. Sedmé dítě zemřelo po porodu.

Elizabeth a její děti byly osvobozeny, když vážně onemocněla 19letá dcera Kerstin a Elizabeth přiměla Fritzla, aby ji vzal do nemocnice.

Elizabeth dnes žije s rodinou na utajovaném místě pod jiným jménem. Rosemarie Fritzlová se s manželem po jeho uvěznění na dálku rozvedla. Dům v Amstettenu loni koupila žena místního hostinského společně s ruskou investorkou. Sklep nechaly úřady před čtyřmi lety zalít betonem.

Plán sklepení Fritzlova domu

Foto: Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků