Hlavní obsah
 

Nevydrželi ani den, ukázali na Chorvatsko Maďaři. Na hranici staví plot

Maďarsko začalo s budováním plotu na hranici s Chorvatskem. Obává se, že běženci, kteří nyní míří do Chorvatska, by se na jeho území mohli dostávat touto oklikou. Maďarský premiér Viktor Orbán pro rádio Kossuth uvedl, že na maďarsko-chorvatské hranici bude mít bariéra délku 41 kilometrů.

 
Nevydrželi ani den, ukázali na Chorvatsko Maďaři. Na hranici staví plot

„Na místo už bylo převeleno 500 vojáků a dalších 600 je bude brzy následovat,“ doplnil Orbán.

„Budeme bránit hranice Maďarska a hranice Schengenu,“ uvedl ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Konstatoval také, že Chorvatsko nevydrželo nápor migrantů ani jediný den, zatímco do Maďarska přišlo za osm a půl měsíce přes 200 tisíc uprchlíků.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Uprchlíci strávili noc v chorvatském Tovarniku

Video: Reuters

Foto: David Ryneš, Novinky

Migranti do Chorvatska začali proudit ve středu, v ten den je ještě chorvatští politici vítali a tvrdili, že jim zajistí volný průchod. [celá zpráva]

Ve čtvrtek večer ale země zavřela hraniční přechody a oznámila, že nával lidí nezvládá. Běženci chtějí dál do Slovinska a Rakouska, ale někteří přešli na maďarské území.

Maďarsko už postavilo bariéru na 175 kilometrů dlouhé srbsko-maďarské hranici, čímž se podařilo snížit počet nově příchozích běženců na území země na minimum.

Běženci spí v chorvatském vlaku u hranice s Maďarskem.

Foto: ČTK/AP

Maďarsko rozšířilo krizový stav

Z Chorvatska proniklo ve čtvrtek na maďarské území asi 500 migrantů. Maďarsko proto rozšíří krizový stav na další dvě župy sousedící s Chorvatskem.

Stavba plotu na maďarsko-chorvstaké hranici

Foto: MTI

Krizový stav platí od úterý pro Čongrádskou a Bács-Kiskunskou župu sousedící se Srbskem. Krizový stav se nyní rozšiřuje i na župy Baranya a Somogy, oznámil ve čtvrtek maďarský ministr Szijjártó.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků