Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Německo bude tlačit na země, aby přijímaly zpět odmítnuté běžence

Německo bude tlačit na země severní Afriky, aby přijímaly zpět odmítnuté žadatele o azyl. Použije k tomu i nástroje rozvojové politiky, řekla kancléřka Angela Merkelová po nočním jednání s premiéry německých spolkových zemí. Vláda podle ní také vytvoří pobídky pro výstavbu nových bytů v Německu, aby zajistila ubytování pro uprchlíky.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters
Německo bude tlačit na země, aby přijímaly zpět odmítnuté běžence

Merkelová na tiskové konferenci připomněla, že se představitelé vládních stran ve čtvrtek dohodli na zařazení Tuniska, Alžírska a Maroka na seznam bezpečných zemí, což znamená, že občané těchto států nebudou mít šanci získat v Německu azyl. [celá zpráva]

"Nyní se musíme zaměřit na to, jak můžeme lépe a rychleji vracet odmítnuté žadatele o azyl. Budeme jednat s každou z těchto zemí původu a budeme se snažit pokročit vpřed za využití nástrojů zahraniční i rozvojové politiky," řekla kancléřka.

Němečtí politici už v minulosti navrhovali, aby Berlín omezil nebo zcela zastavil rozvojovou pomoc pro ty státy, které se budou zdráhat přijmout zpět své občany, kteří v Německu azyl nedostali.

Související téma:

Německá kancléřka Angela Merkelová

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Merkelová také zdůraznila, že pro běžence, kteří mohou azyl získat, je nutné zajistit podmínky pro jejich integraci do společnosti. "Jejich úspěšná integrace na pracovní trh a to, aby si osvojili naše hodnoty, je klíčový projekt pro příští roky," řekla kancléřka. Vláda to podle ní podpoří i pobídkami pro stavbu bytů pro běžence. Kabinet by měl stavebním společnostem poskytnout daňové úlevy, jejich rozsah ale Merkelová neupřesnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků