Hlavní obsah
Alexej Navalnyj Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP

Navalnyj je v bezvědomí, letadlo s ním muselo nouzově přistát. Otrávili ho, míní mluvčí

Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj je v bezvědomí v nemocnici. Jeho mluvčí Kira Jarmyšová na Twitteru uvedla, že se u něj projevily příznaky otravy. Podle agentury RIA Novosti muselo letadlo, ve kterém Navalnyj cestoval, nouzově přistát.

Alexej Navalnyj Foto: Pavel Golovkin, ČTK/AP
Navalnyj je v bezvědomí, letadlo s ním muselo nouzově přistát. Otrávili ho, míní mluvčí

Čtyřiačtyřicetiletý opozičník Navalnyj letěl ze sibiřského Tomsku do Moskvy, když se mu udělalo nevolno. Letadlo proto nouzově přistálo v Omsku. "Do léčení byli zapojeni specialisté všech odborností. Stav pacienta je vážný," uvedly místní úřady.

„Předpokládáme, že Alexeje otrávili něčím namíchaným do čaje. To bylo to jediné, co ráno pil,“ napsala na Twitteru Jarmyšová. „Alexej je nyní v bezvědomí,“ dodala. Leží podle ní na jednotce intenzivní péče.

Začal křičet bolestí

"Na začátku letu šel (Navalnyj) na toaletu a nevrátil se. Začal se cítit opravdu špatně. Křičel bolestí," vylíčil na internetu spolucestující Pavel Lebeděv.

Majitel kavárny na letišti v Tomsku řekl agentuře Interfax, že prověřuje "všechny okolnosti", za kterých Navalnyj v tomto podniku vypil čaj, a to i za pomoci kamerových záznamů.

Navalnyj je vůdčí osobnost ruské liberální opozice a bojovník proti korupci. Před rokem musel během pobytu ve vězení do nemocnice, údajně kvůli alergické reakci. Navalnyj tehdy uvedl, že mohl být otráven. Incident z loňského roku připomněla nyní i Navalného mluvčí.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku v roce 2018 dospěl k závěru, že opakované zadržování Navalného ruskými úřady mezi lety 2012 a 2014 bylo politicky motivované.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků