Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Na Urale působil v nemocnici jako psychiatr někdejší vrah-upír

Skandál nebývalých rozměrů vyšetřuje policie ve městě Čeljabinsk na Uralu. V jedné z tamějších nemocnic působil jako lékař muž, který nejenže neměl vystudovanou medicínu, ale byl v minulosti odsouzený za brutální vraždu. V době svých středoškolských studií rituálně zavraždil svého spolužáka. Vyřízl mu srdce, rozčtvrtil tělo a vypil jeho krev.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Na Urale působil v nemocnici jako psychiatr někdejší vrah-upír

Šestatřicetiletého Borise Kondrašina zadrželi vyšetřovatelé, soud na něj uvalil dvouměsíční vazbu, napsal internetový list Gazeta.ru.

Muž pracoval v nemocnici jako psychoterapeut a radil lidem, jak vést zdravý způsob života. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda pacienty nepoškodil, léčili se u něj také lidí trpící schizofrenií.

Kondrašin, který je sám synem psychiatra, v roce 1998 zavraždil svého šestnáctiletého spolužáka, kterého zlákal na návštěvu příslibem vyzkoušení psychotropních látek. Vpíchl mu však smrtelnou dávku sedativa a pak rozčtvrtil tělo. Vyříznuté srdce a oči dal do lahve s roztokem formaldehydu. Krev zavražděného vypil ze stříbrného kalíšku. „Kondrašin se považoval za upíra,“ napsal server Znak.

Vraha dopadli zanedlouho: kusy těla poházel po dvoře, kde na ně ráno narazil Kondrašinův otec. Krvavé stopy vedly do bytu. Při výslechu mladík tvrdil, že spolužáka rituálně obětoval temným silám a démonům, kteří si žádali krev, napsal tehdy list Čeljabinskaja nedelja.

Po deseti letech ho propustili

Soud uznal v roce 2000 mladíka za nepříčetného a poslal ho na nucenou léčbu. Po deseti letech byl ale propuštěn. Kondrašinův otec mezitím zemřel ještě během vyšetřování ve vazbě, kam se dostal kvůli podezření, že se na vraždě podílel.

Syn zřejmě chtěl kráčet v otcových stopách, protože po propuštění z nemocnice si koupil lékařský diplom a nechal se zaměstnat se v nemocnici, kde jej ale poznali spolužáci. „Musela jsem před lékařskou komisi a tam jsem ho zahlédla,“ vylíčila nejmenovaná obyvatelka Čeljabinsku. „Když zavraždil spolužáka, našli u něj seznam s deseti jmény. Mé bylo druhé v pořadí. Když mě uviděl, hystericky se rozesmál, a já jsem málem omdlela,“ dodala.

Ve stejně nemocnici na Kondrašina narazil ještě jeden svědek někdejších událostí. „Zašel jsem za primářem, ale ten nereagoval. Prohlásil, že to jsou pohádky, že mu dotyčný ukázal vysokoškolský diplom, že jej prověřovali kádrováci. Boris se brzy zaměstnal v jiné nemocnici. Tam ho také odhalili a udali ho úřadům,“ vylíčil.

Existuje ale i jiná verze. Někdejšího vraha poznal jeho kolega, skutečný psychiatr, který se obrátil na policii, aby podezření prověřila.

Kondrašin je stíhán za padělání dokumentů a také za držení velkého množství drog, které našli policisté při domovní prohlídce jeho bytu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků