Hlavní obsah
Obchod Applu u pařížské Opery Foto: Profimedia.cz

Na Silvestra ukradli z pařížského obchodu Apple zboží za milión eur

Ozbrojený gang vyloupil na Silvestra rok obchod společnosti Apple v centru Paříže poblíž Opery. Terčem loupeže se stal v 21 hodin večer, asi tři hodiny poté, co byl zavřen. Čtyři lupiči si odnesli zboží za milión eur, především iPhony, iPady a počítače iMac. Policisté hlídali v ulicích, kde hrozili gangy výtržníků zapalujících auta.

Obchod Applu u pařížské Opery Foto: Profimedia.cz
Na Silvestra ukradli z pařížského obchodu Apple zboží za milión eur

Christophe Crépin z policejního oddělení Unsa potvrdil, že čtyři lupiči byli ozbrojení, maskovaní a akci si naplánovali: „Byli dobře připravení. Když většina policistů byla zaměstnána sledování Champs Elysées (kvůli novoročním oslavám), využili lupiči příležitosti.“

Novináři ve vykradeném obchod Applu u pařížské Opery

Foto: Profimedia.cz

Pod hrozbou použití zbraní si vynutili u ochranky otevření zadního vchodu.

Hasič zasahuje u zapáleného auta ve Štrasburku.

Foto: Jean-marc Loos, Reuters

Policisté byli na nový rok vytíženi, protože opět řádily gangy mladistvých, které zapalovaly auta. Ministr vnitra Manuel Valls v úterý uvedl, že bylo zapáleno 1193 aut, což je o něco více než před rokem. Kvůli nebezpečí výtržností bylo rozmístěno 53 000 policistů ve velkých městech, jako je právě Paříž, Marseille a Štrasburk. S výtržníky se policisté přímo střetli jen v posledním jmenovaném městě a v Mylhúzách.

Vraky vypálených aut v oblasti Štrasburku.

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků