Hlavní obsah
Darren Osborne Foto: Profimedia.cz

Na muslimy před mešitou v Londýně útočil otec čtyř dětí z Walesu

Řidič, který s dodávkou najel do muslimů před mešitou v londýnském Finsbury Parku, je 47letý otec čtyř dětí z Cardiffu Darren Osborne. Policisté už ho zatkli. Ani policie, ani tajná služba MI5 ho údajně nikdy dříve nevyšetřovaly, napsal server listu Daily Mail.

Darren Osborne Foto: Profimedia.cz
Na muslimy před mešitou v Londýně útočil otec čtyř dětí z Walesu

Policie zatím obvinění nevznesla, Osborne je však podezřelý z pokusu o vraždu, z vraždy a terorismu. Podle médií po činu křičel, že zabije všechny muslimy. Úřady potvrdily, že muslimové byli jeho terčem.

Osborne si měl dodávku pronajmout v jižním Walesu v obci Pontyclun, vzdálené pár kilometrů západně od Cardiffu, a vyrazil s ní do britské metropole. Srazil deset lidí, které zranil. Jeden z nich následně zemřel.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie zadržela muže podezřelého z útoku u mešity

Video: Reuters

Darren Osborne se podle Daily Mailu narodil v roce 1969 v Singapuru, ale vyrůstal v anglickém hrabství Somerset. Později se přestěhoval do jižního Walesu. Britský deník uvedl, že se měl před půl rokem rozejít se svou partnerkou. Naposledy ho viděli, když v pátek vyzvedával děti ze školy.

Lidi z jeho okolí překvapilo, když se dozvěděli, že se Osborne uchýlil k násilí. „Je to strašný šok. Vypadal normálně,“ řekla Pauline Tibbsová ze sousedství, která však současně připustila, že Osbornea vídala na ulici, ale nikdy s ním nemluvila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků