Hlavní obsah
 

Na jihu Evropy zabavili sedm metráků kokainu ukrytých uvnitř čerstvých ananasů

Portugalské a španělské policii se ve středu podařilo rozprášit drogový gang, který z Jižní Ameriky pašoval stovky kilogramů kokainu důmyslně ukrytých v čerstvých ananasech. Spolu s 745 kilogramy drogy zadrželi i devět členů gangu. Skupinu pašeráků oblíbeného stimulantu detektivové sledovali od dubna minulého roku.

 
Na jihu Evropy zabavili sedm metráků kokainu ukrytých uvnitř čerstvých ananasů

Agentura Reuters ve čtvrtek zveřejnila záběry, na nichž policisté na vysokozdvižném vozíku vyvážejí z kontejneru krabice s ananasy. Uvnitř je skutečné ovoce. Policisté ale šli najisto, a když jeden z ananasů rozbili kladivem, našli uvnitř schránku plnou kokainu. Droga byla i v dalších ananasech.

Strážci zákona provedli razii také v laboratoři, kam měl kokain putovat, aby byl před prodejem naředěn. Policie navíc zabavila dva hydraulické lisy, které sloužily k lisování drogy, aby byla skladnější, a 400 tisíc eur (v přepočtu víc než 10 miliónů korun).

Gang podle vyšetřovatelů řídili dva kolumbijští bratři. Kokain skladovali nedaleko Barcelony a každých patnáct až dvacet dní drogu převáželi do laboratoře v Madridu.

Pyrenejský poloostrov je hlavní vstupní branou pro kokain pašovaný do Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků