Hlavní obsah
Bývalý prezident Zimbabwe Robert Mugabe Foto: Philimon Bulawayo, Reuters

Mugabemu vyfoukli milion dolarů schovaný v aktovce

Jen 78 tisíc dolarů z téměř milionu v hotovosti (asi 22,5 mil. Kč) zbylo v aktovce, kterou si Robert Mugabe ještě jako prezident Zimbabwe uložil v roce 2016 u své příbuzné, jež mu spravovala venkovské sídlo, napsal server stanice BBC.

Bývalý prezident Zimbabwe Robert Mugabe Foto: Philimon Bulawayo, Reuters
Mugabemu vyfoukli milion dolarů schovaný v aktovce

Ukázalo se to před soudem, který začal krádež rozmotávat na částce 150 tisíc. Překvapení čekalo na Mugabeho loni v březnu, když se čtyři měsíce po odchodu z funkce začal po aktovce shánět.

Příbuzná Constance Mugabeová mu ale tvrdila, že o žádné aktovce neví. Teď je podezřelá s dalšími dvěma členy personálu, že si za odcizené peníze nakoupili auta, domy nebo hospodářská zvířata.

V Mugabeho případě jde o ironii osudu. Za 37 let své vlády přivedl zemi na mizinu a byl nucen odstoupit i kvůli podezření, že se obohacoval ze státní pokladny. Ambasáda USA na počátku tisíciletí odhadla, že hodnota jeho majetku se blíží miliardě dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků