Hlavní obsah
Michail Prochorov Foto: Profimedia.cz

Miliardář Prochorov vyzve Putina v boji o prezidentský post

Jeden z nejbohatších mužů Ruska vyzve v březnových volbách Vladimíra Putina v souboji o prezidentské křeslo. Podle jeho slov šlo o nejzávažnější rozhodnutí v jeho životě.

Michail Prochorov Foto: Profimedia.cz
Miliardář Prochorov vyzve Putina v boji o prezidentský post

„Učinil jsem nejzávažnější rozhodnutí svého života. Budu kandidovat na prezidenta,“ oznámil v pondělí Prochorov na tiskové konferenci.

Jeden z nejbohatších lidí světa, majitel basketbalového týmu New Jersey Nets, přišel již počátkem roku s myšlenkou vyzvat Putina a jeho stranu už v parlamentních volbách, které se uskutečnily počátkem měsíce.

V reakci na vítězství Putinovy strany Jednotné Rusko už v Moskvě několik dní zuří masivní protesty. [celá zpráva] Demonstrující poukazují na údajné zfalšování voleb a žádají jejich opakování.

Putin potvrdil prezidentskou kandidaturu již v listopadu. [celá zpráva]

Podnikatel Michail Prochorov se prosadil v oblasti drahých kovů, v současnosti šéfuje skupině ONEXIM. Podle žebříčku časopisu Forbes je Prochorov třetím nejbohatším Rusem s majetkem kolem 13 miliard eur (331, 24 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků