Hlavní obsah
Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Matovičova diplomka neměla být obhájena, uznala bratislavská univerzita

Diplomová práce slovenského premiéra Igora Matoviče nesplňuje daná kritéria a nesplňovala je ani v roce 1998, kdy Matovič diplomku obhájil. Shodlo se na tom vedení Univerzity Komenského v Bratislavě a Fakulty managementu na pondělním společném jednání.

Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Matovičova diplomka neměla být obhájena, uznala bratislavská univerzita

„Univerzita považuje tímto toto téma za uzavřené,“ dodalo vedeni univerzity a fakulty, na které Matovič studoval. Univerzita na svém webu informovala, že na zmíněném setkání byla například místopředsedkyně akademického senátu Univerzity Komenského Mária Kondeková, děkan fakulty managementu Michal Greguš a proděkan fakulty pro studium a vztahy s veřejností Ján Papula.

Vedení univerzity a fakulty se bránilo s tím, že plagiátorství je problémem akademické sféry na celém světě a zcela imunní není vůči tomu žádná instituce. Univerzita Komenského v průběhu léta aktualizuje pokyny pro školitele a oponenty při posuzování shody a přehodnotí možnosti rozšiřování licencí anti-plagiátorských systémů.

Z důvodu plagiátorství čelil Matovič minulý týden návrhu na vyslovení nedůvěry ze strany opozice. Návrh nakonec podpořilo jen 47 ze 125 přítomných poslanců. Pro odvolání předsedy vlády bylo potřebných minimálně 76 hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků