Hlavní obsah

Maďarské stíhačky zřejmě budou pilotovat vysloužilci

Maďarskému letectvu hrozí, že stíhačky MiG-29 budou v příštím roce pilotovat důchodci. Letos chce totiž většina pilotů těchto strojů využít výhodnější finanční podmínky k odchodu do důchodu.

Maďarské stíhačky zřejmě budou pilotovat vysloužilci

Maďarští piloti mají možnost odejít do důchodu už po 13 letech služby. Pokud tuto podmínku splňují, budou se snažit odejít do důchodu už letos. V případě, že by totiž počkali na vyřazení letadel MiG-29 koncem roku 2009, bude pro ně odchod z letectva finančně nevýhodnější.

Velení armády tak bude nuceno v roce 2008 povolat většinu pilotů - důchodců zpět do služby, aby měl kdo létat na stíhačkách MiG-29. Mluvčí ministerstva obrany István Bocskai už přiznal, že resort bude muset požádat o změnu zákona, která umožní další službu pilotů stíhaček MiG-29. "Tito piloti by měli být zařazeni do kategorie tzv. dobrovolných záloh, které je možné v případě potřeby povolat k další službě," uvedl mluvčí.

Od začátku roku 2009 budou zabezpečovat ochranu maďarského vzdušného prostoru nové stíhačky Gripen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků