Hlavní obsah
Foto: Pichi Chuang, Reuters

Lupič přepadl banku přímo v přísně střeženém Evropském parlamentu

Banka v Evropském parlamentu byla ve čtvrtek přepadena. Neznámý muž lupič si vynutil vydání peněz. Obsluze vyhrožoval předmětem připomínajícím pistoli. Výše uloupené částky nebyla zveřejněna. Podle Press Association dokonce není jasné, zde muž něco ukradl.

Foto: Pichi Chuang, Reuters
Lupič přepadl banku přímo v přísně střeženém Evropském parlamentu

Mluvčí parlamentu řekl, že pachatel vstoupil do banky ING a v ruce držel předmět, který vypadal jako pistole. Ohrožoval pracovníky banky, kteří mu podle agentury DPA raději peníze vydali. Jakmile je dostal, zmizel.

Okamžitě sice byla povolána policie a budova parlamentu byla obklíčena, přičemž poslancům bylo nařízeno nevycházet ven. Policisté se domnívali, že muž je ještě v budově. Pak však policisté dospěli k závěru, že unikl. Nasadili dokonce vrtulník.

Záhadou také zůstává, jak se muž mohl do objektu Evropského parlamentu dostat. Návštěvníci i novináři totiž musejí projít obdobnou bezpečnostní kontrolou jako na letištích. Ochranka kontroluje i jejich zavazadla.
 
"Nedokážeme si vysvětlit, jak se to stalo," přiznal mluvčí parlamentu.

Přezkoumání záběrů z bezpečnostní kamery by mělo ukázat, zda pachatel nebyl zaměstnancem parlamentu. Ti se při vstupu do jeho prostor vykazují zvláštním průkazem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků