Hlavní obsah
Letiště v Toulouse muselo být evakuováno Foto: Profimedia.cz

Kvůli podezřelému zavazadlu evakuovali letiště ve francouzském Toulouse

Letiště Toulouse - Blagnac na jihozápadě Francie nechaly tamní úřady ve středu ráno na hodinu a půl evakuovat, příčinou mělo být podezřelé zavazadlo. Objevily se spekulace o souvislosti s úterními atentáty v Bruselu.

Letiště v Toulouse muselo být evakuováno Foto: Profimedia.cz
Kvůli podezřelému zavazadlu evakuovali letiště ve francouzském Toulouse

Letiště bylo evakuováno v 6:45 ráno. Podle francouzského serveru The Local museli i pasažéři, kteří už seděli v letadlech a čekali na start, palubu opustit. Mluvčí letiště uvedl, že kolem 8:20 byl poplach odvolán a cestující se mohli vrátit do terminálu. Opatření se obešlo bez jakékoliv paniky.

Letový provoz se postupně dostává do normálu, spoje ovšem nabraly zpoždění.

Bezpečnostní hrozbou mělo být podezřelé zavazadlo, policie nicméně kontrolovala také některé pasažéry a vozidla v okolí letiště.

Důvodem zvýšené ostražitosti jsou úterní atentáty v belgickém Bruselu, při kterých zahynuly tři desítky lidí a k nimž se přihlásilo hnutí Islámský stát. Tamní vyšetřovatelé oznámili, že útočníci na letišti Zaventem ukryly výbušniny v kufrech. Francie posílila bezpečnostní opatření a nasadila dalších 1600 policistů, kteří hlídají zejména dopravní uzly, jako jsou právě letiště.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní opatření u letiště a pátrání u metra

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků