Hlavní obsah
Hravn Forsne Foto: Profimedia.cz

Jsem nemanželské dítě Mitterranda, prohlašuje mladý švédský politik

Švédský konzervativní politik Hravn Forsne tvrdí, že je nemanželským synem bývalého socialistického francouzského prezidenta Françoise Mitterranda. Pětadvacetiletý Forsne to řekl regionálnímu deníku Kungsbacka-Posten s tím, že se k této otázce, kterou nyní přetřásají francouzská média, nechce dále vyjadřovat.

Hravn Forsne Foto: Profimedia.cz
Jsem nemanželské dítě Mitterranda, prohlašuje mladý švédský politik

„Chci být posuzován podle toho, kým jsem, a ne podle toho, kdo je můj otec. Ale je to tak. François Mitterrand byl můj otec,“ uvedl Forsne, který v září bude kandidovat do parlamentu za Umírněnou koaliční stranu premiéra Fredrika Reinfeldta.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Forsne dodal, že svého otce viděl „jen pět- až šestkrát v životě“. Jeho matka Christina pracovala kdysi v Paříži jako zpravodajka švédského listu Aftonbladet a švédské televize. V té době prý měla dlouholetý milostný poměr s Mitterrandem, jenž byl prezidentem v letech 1981 až 1995 a byl o 31 let starší než ona. Jméno otce matka synovi zatajila.

Pokud jsou Forsneho slova pravdivá, byl by už druhým známým nemanželským dítětem Mitterranda, jenž zemřel v roce 1996, kdy bylo Forsnemu sedm let.

Prvním je Mazarine Pingeotová, která se narodila v roce 1974. Mitterrandovi se dařilo dlouhá léta toto otcovství tajit. V roce 1984 jej v tichosti oficiálně uznal, vše pak ale patřilo k nejpřísněji střeženým státním tajemstvím Francie. Veřejnost se o všem dověděla až ke konci Mitterrandovy kariéry.

S manželkou Danielle měl Mitterrand tři děti, z nichž jedno zemřelo v útlém věku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků