Hlavní obsah
 

Johnson odmítl debatu v televizi, nahradili ho ledovou sochou. Ve studiu pomalu tál

Britská televize Channel 4 před debatou o klimatických změnách odmítla změnu diskutérů z řad konzervativců. Místo původně plánovaného Borise Johnsona tak do studia postavila ledovou sochu s logem premiérovy strany, která postupně tála. Konzervativní strana proti tomuto kroku oficiálně podala stížnost u britského regulátora médií Ofcom.

 
Johnson odmítl debatu v televizi, nahradili ho ledovou sochou. Ve studiu pomalu tál

Televize trvala na tom, že do debaty o životním prostředí nepřijme jiného konzervativního politika než premiéra Johnsona. Žádný zástupce konzervativců se tak do pořadu nedostavil, na rozdíl od lídrů labouristů Jeremyho Corbyna, Liberálních demokratů Jo Swinsonové nebo skotských nacionalistů Nicoly Sturgeonové.

Konzervativní strana ve stížnosti tvrdí, že postoj televize jí fakticky zabránil mít v debatě „jakékoli zastoupení a účast”. Podle ní je stanice Channel 4 v posledních měsících proti konzervativcům „zaujatá”.

Britský premiér Boris Johnson

Foto: Reuters

Kromě Johnsona pozvání do debaty o klimatu na stanici Channel 4 nepřijal ani lídr Strany pro brexit Nigel Farage. Na místech vyhrazených oběma politikům byly během debaty dvě velké ledové skulputury znázorňující planetu Zemi. Sochy s logy Konzervativní strany i Strany pro brexit během debaty postupně tály.

Nepřišel ani Farage

Farage na twitteru uvedl, že se debaty nezúčastnil, protože nemá důvěru v to, že by byla „spravedlivá a objektivní”. „Brexit je určujícím tématem naší doby a skutečnost, že o něm Channel 4 nechce diskutovat, vypovídá hodně o této stanici,” dodal.

V Británii se budou 12. prosince konat předčasné volby. Čtvrteční debata se konala den před další celosvětovou demonstrací za lepší ochranu klimatu, kterou zorganizovalo hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost) a několik dní před klimatickou konferencí OSN, která se uskuteční na počátku příštího týdne v Madridu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků