Hlavní obsah

Italská pobřežní stráž zveřejnila záběry tonoucích migrantů

Italská pobřežní stráž zveřejnila dramatické záběry ze záchrany migrantů ve Středozemním moři. Záchranáři sice na migranty v přeplněném člunu křičeli, aby se nehýbali, ti ale v panice neposlechli a v nastalém zmatku člun nabral vodu a potopil se. Záběry v úterý publikovala agentura Reuters.

Italská pobřežní stráž zveřejnila záběry tonoucích migrantů

Všech 63 lidí ze člunu se podařilo zachránit. A to zřejmě i díky tomu, že měli na sobě záchranné vesty. Italští záchranáři je navíc ze studené vody rychle vytáhli.

V neděli ale migranti plující do Itálie takové štěstí neměli. Jejich loď se potopila už u libyjského pobřeží, odkud se na nebezpečnou cestu za evropským snem vydávají, a pobřežní stráž už nejméně jedenácti z nich pomoci nedokázala. Stovky dalších se ale z moře vylovit podařilo. Zachránění byli přepraveni do Itálie.

Počet migrantů snažících se přeplout z Libye do Itálie se zlepšujícím se počasím v posledních dnech a týdnech roste. A lze navíc očekávat, že bude tento trend pokračovat, poznamenala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků