Hlavní obsah
Krkonošská Sněžka Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Icemani se vydali na Sněžku ve spodním prádle, polští záchranáři je snesli na zádech

Členové polské horské služby zachránili v úterý na Sněžce sedm lidí, kteří se nejvyšší horu Krkonoš rozhodli zdolat jen ve spodním prádle. Šlo o takzvané icemany, kteří se snaží odolávat extrémnímu chladu, informovala ve čtvrtek na svých internetových stránkách polská televize Polsat News.

Krkonošská Sněžka Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Icemani se vydali na Sněžku ve spodním prádle, polští záchranáři je snesli na zádech

"Není těžké si představit, jak málo chybělo k tragédii," řekl náčelník polské horské služby v Krkonoších Slawomir Czubak.

Samozvaní otužilci se na Sněžku vydali ve spodním prádle s batohy na zádech. Do nich si však nedali oblečení. Když k nim dorazili záchranáři, trpěli už téměř hypotermií. "Museli jsme je snést na zádech," uvedl Czubak.

Trzy minuty temu taka oto sytuacja przy dolnej stacji wyciągu na Kopę ...

Zveřejnil(a) Moje Karkonosze dne Úterý 4. prosinec 2018

Teplota v českých Krkonoších se ve čtvrtek pohybovala kolem nuly a mírně pod nulou.

Vzorem icemanů je 59letý Nizozemec Wim Hof, přezdívaný The Iceman (Ledový muž). Tvrdí, že vyvinul techniku, díky níž jeho tělo dokáže přežít i v extrémním chladu. Je držitelem řady světových rekordů, zanořený v ledu vydrží déle než hodinu a 50 minut. Oblečený jen do šortek uběhl maraton, který se konal ve Finsku za polárním kruhem. Teplota se pohybovala kolem 20 stupňů pod bodem mrazu.

Polská horská služba vyzývá turisty, aby při výpravách do hor používali zdravý rozum.

Další skupina takzvaných icemanů se podle Polsat News chystá dobýt vrchol Sněžky v sobotu. Tentokrát chtějí pokořit polský rekord a vybírat přitom peníze na charitativní účely.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků