Hlavní obsah
Likvidace koňského masa ve Francii Foto: Jean-philippe Arles, Reuters

"Hovězí" konina se objevila i v Rakousku

Skandál s koňským masem vydávaným za hovězí se rozrůstá nejen v Británii, kde se ukázalo, že se burgery s koninou dodávaly do škol i nemocnic, ale nově zasáhl i Rakousko. Uvedl to podle listu Guardian tamní úřad dozírající na kvalitu potravin.

Likvidace koňského masa ve Francii Foto: Jean-philippe Arles, Reuters
"Hovězí" konina se objevila i v Rakousku

Nově se objevilo koňské maso v produktu prodávaném v Rakousku. Šlo o tortellini, které byly označené za hovězí. Vyrobeny byly v Německu a nabízel je řetězec Lidl.

V pátek ráno byly staženy burgery z nemocnic v Severním Irsku poté, co se ukázalo, že je v nich konina. Koňská DNA byla zjištěna i v masovém koláčku dodávaném do škol v hrabství Lancashire.

Britský úřad pro potraviny provedl testy 2501 produktů a v 29 našel více než jedno procento koňského masa. Ještě tisíc výrobků se bude testovat.

Ve Francii, kam se dostalo i maso tří z šesti koní, v jejichž těle byly stopy po zakázaném antirevmatiku fenylbutazonu, likvidovali koninu v masokombinátu Spanghero u Toulouse. Společnost na deset dní přišla o licenci. Čelí obvinění, že věděla, že používá koňské maso, a přesto je označovala jako hovězí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků