Hlavní obsah
 

Hmyzí průlom na evropský trh: Unie schválila konzumaci červů

Evropská agentura pro bezpečnost potravin (EFSA) ve středu schválila prodej, přípravu a podávání larev potemníka moučného jakožto potraviny určené pro konzumaci lidmi. Podle agentury Reuters se tak konečně otevřel prostor pro servírování červů Evropanům na všechny možné způsoby.

 
Hmyzí průlom na evropský trh: Unie schválila konzumaci červů

Až doposud byli tito červi bohatí na proteiny, tuk a vlákninu v Evropské unii využíváni pouze jako krmivo pro zvířata. To se teď mění. Jde navíc jen o začátek malé potravinové revoluce v Unii, slibuje EFSA. Do jídelníčků sedmadvacítky totiž slibuje v následujících letech zařadit i další hmyz.

„Už jsme dostali řadu žádostí o zařazení hmyzu jakožto nové potraviny,“ potvrdil agentuře Reuters potravinář Ermolaos Ververis z evropské potravinové agentury. Od roku 2018 mělo na stole úředníků přistát rovnou 156 žádostí hmyzího charakteru.

Nyní ale budou muset obchodníci s hmyzem krom evropské byrokracie překonat i přirozený odpor jedlíků ze starého kontinentu. A to by mohlo zabrat nějaký čas, poznamenala agentura Reuters závěrem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků