Hlavní obsah
Stephen Hawking na archivních záběrech Foto: Reuters

Hawking bude pochován po boku Isaaca Newtona a Charlese Darwina

Popel zesnulého britského astrofyzika Stephena Hawkinga bude uložen ve Westminsterském opatství po boku jedněch z nejuznávanějších vědců světových dějin Isaaca Newtona a Charlese Darwina. Ve středu to oznámil John Hall.

Stephen Hawking na archivních záběrech Foto: Reuters
Hawking bude pochován po boku Isaaca Newtona a Charlese Darwina

Hawking zemřel 14. března ve věku 76 let. Věnoval se tématům vzniku vesmíru, černých děr nebo propojení Einsteinovy obecné teorie relativity s kvantovou mechanikou. Ve 21 letech u něj lékaři diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu, takže větší část života strávil na kolečkovém křesle.

Westminsterské opatství je podle agentury Reuters místem posledního odpočinku 17 panovníků a několika nejvýznamnějších osobností britské historie. Jeho představitelé ve středu oznámili, že mše za Hawkinga se bude sloužit později v letošním roce a při ní bude uložen popel.

"Je naprosto správné, že se ostatky profesora Stephena Hawkinga uloží v katedrále, poblíž těch významných vědců," sdělil v prohlášení děkan opatství John Hall.

Pohřbení ve Westminsterském opatství je zřídka využívaným znamením úcty, píše Reuters. Naposledy tam byli z vědců uloženi průkopník jaderné fyziky Ernest Rutherford v roce 1937 a objevitel elektronů Joseph John Thomson v roce 1940.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků