Hlavní obsah
Britský princ Harry a jeho žena Meghan Foto: Toby Melville, Reuters

Harry a Meghan budou pracovat, vzdají se rolí v královské rodině

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Vzdají se svých rolí v britské královské rodině. Sdělili to ve středu na Instagramu. Doplnili, že svůj čas hodlají trávit částečně ve Velké Británii a částečně v Severní Americe.

Britský princ Harry a jeho žena Meghan Foto: Toby Melville, Reuters
Harry a Meghan budou pracovat, vzdají se rolí v královské rodině

„Máme v úmyslu vzdát se role 'předních' členů královské rodiny a pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, zatímco budeme nadále plně podporovat Její Veličenstvo královnu," uvedli Harry a Meghan v prohlášení. Přesnější ohledně plánované budoucnosti ale dvojice ve svém vyjádření nebyla.

Harry je nyní šestý v pořadí v nástupnictví na královský tůn. Studoval na královské vojenské akademii, účastnil se mise v Afghánistánu, jeho žena Meghan byla herečkou.

K rozhodnutí podle něj dospěli po "mnoha měsících úvah a interních diskuzí". K rozhodnutí jim podle prohlášení pomohla i podpora veřejnosti.

Vnuk královny Alžběty II. a jeho manželka chtějí rozdělit svůj čas mezi Spojené království a Severní Ameriku, odkud Meghan pochází. Nadále hodlají ale respektovat své povinnosti ke královně, k britskému Společenství a k organizacím, nad kterými mají patronát.

Princ Harry s chotí Meghan ukázali veřejnosti svého syna, kterého pojmenovali Archie Harrison

Foto: Pool, Reuters

To, že budou trávit čas v Británii i v Severní Americe, Harrymu a Meghan podle prohlášení umožní vychovávat syna Archieho tak, "aby si vážil královské tradice, do které se narodil", zároveň jim ale umožní soustředit se na "novou kapitolu". Její součástí má být i "nový charitativní subjekt".

Podrobnosti "vzrušujícího dalšího kroku" slíbili Harry a Meghan zveřejnit "v pravý čas".

Pětatřicetiletému Harrymu a o tři roky starší bývalé herečce Meghan se loni v květnu narodil syn Archie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků