Hlavní obsah
Ruský prezident Dmitrij Medvěděv (vpravo) s italským premiérem Silviem Berlusconim Foto: Reuters

Depeše ukazují na cynismus Američanů, řekl Medvěděv

Americké diplomatické depeše, které prostřednictvím serveru WikiLeaks unikly na veřejnost, ukazují především na cynismus Američanů. Uvedl to v pátek ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Dodal, že zprávy ale pravděpodobně nepoznamenají vážně vztahy Moskvy s Washingtonem.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv (vpravo) s italským premiérem Silviem Berlusconim Foto: Reuters
Depeše ukazují na cynismus Američanů, řekl Medvěděv

Medvěděv, o němž ambasáda USA v Moskvě referovala jako o Robinovi pro svého muže síly, Batmana a alfa samce Vladimira Putin, upozornil, že depeše odrážejí osobní názory diplomatů. V té souvislosti řekl, že by se Američané také podivili, kdyby se k nim dostaly osobní poznámky ruských diplomatů. [celá zpráva]

Přesto se ale i zprávy tohoto druhu podle prezidenta mohou odrazit v mezinárodních vztazích. „Diplomacie by měla zůstat stejně diskrétní jako působení bank,“ řekl Medvěděv po setkání s italským premiérem Silviem Berlusconim.

Ten je v depeších hodnocen jako spojenec Ruska v rámci NATO. Berlusconi v pátek zopakoval, že s ruskou stranou nikdy neprojednával své osobní zájmy, nýbrž hájil zájem Itálie. Kauza úniku depeší je podle něj „neúspěch“, ale neměla by se přeceňovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků