Hlavní obsah
Demonstrace v centru Paříže (ilustrační foto) Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Další oběť při protestech ve Francii. U zátarasu v jižní Francii zemřel řidič dodávky

Protesty takzvaného hnutí žlutých vest ve Francii mají třetí nepřímou oběť. V noci na neděli zahynul v jižní Francii u zátarasu postaveného demonstranty řidič dodávky, oznámily úřady. Před ním už dříve zemřeli na jiných místech motorkář a chodkyně.

Demonstrace v centru Paříže (ilustrační foto) Foto: Thibault Camus, ČTK/AP
Další oběť při protestech ve Francii. U zátarasu v jižní Francii zemřel řidič dodávky

Zatím poslední incident se stal dvě hodiny po půlnoci ve městě Arles. Řidič dodávky najel do kamionu, který stál v zácpě před zátarasem. Bariéru postavili na okresní silnici účastníci akce svolávané od listopadu takzvaným hnutím žlutých vest kvůli plánovanému zvýšení cen pohonných hmot.

Místní prokurátor sdělil agentuře AFP, že se u zátarasu vytvořila zácpa v délce deseti kilometrů. Dodávka po kolizi s jiným autem narazila v plné rychlosti do kamionu.

Protesty žlutých vest začaly 17. listopadu a jejich třetí sobotní akci provázelo násilí, jež si vyžádalo podle nové bilance přes 263 zraněných. Podle nového údaje ministerstva vnitra bylo po celé Francii na akcích 136 tisíc lidí. Původně úřady hovořily o 75 tisících účastníků.

Demonstrace v Paříži

Video: Reuters, AP

Při předchozích smrtelných incidentech přišla 17. listopadu o život v Savojsku žena, do níž najela řidička v panice. O dva dny později pak otáčející se dodávka u jedné z blokád zranila motorkáře, který o den později zraněním podlehl.

V tuto chvíli se v Paříži koná mimořádná schůze prezidenta Emmanuela Macrona s částí vlády. Macron se předtím vrátil z Argentiny, kde byl na summitu G20, a hned po příletu se vydal do centra Paříže na místa sobotních protestů. Lidé ve žlutých vestách, kteří jeho delegaci pozorovali z asi stometrové vzdálenosti, na něj pískali, někteří ho vyzývali k demisi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků