Hlavní obsah
Trosky boeingu na východní Ukrajině. Archívní snímek. Foto: axim Zmeyev, Reuters

Cestující z letadla sestřeleného nad Ukrajinou měl kyslíkovou masku

Nizozemští vyšetřovatelé zveřejnili další zjištění spojená se sestřelením malajsijského boeingu nad Ukrajinou. Jeden z pasažérů letu MH17 měl na sobě kyslíkovou masku. Vyvolává to otázky, co se dělo na palubě letounu předtím, než se v červenci zřítil, uvedla agentura AP.

Trosky boeingu na východní Ukrajině. Archívní snímek. Foto: axim Zmeyev, Reuters
Cestující z letadla sestřeleného nad Ukrajinou měl kyslíkovou masku

Nizozemská prokuratura, která se případem oficiálně zabývá, nicméně upozornila, že zmíněný cestující neměl masku na obličeji, ale na krku.

Oním pasažérem byl Australan, který měl pružné pásky dýchací masky kolem krku, uvedl mluvčí prokuratury Wim de Bruin. Dodal, že není známo, „jak a kdy se maska ocitla na krku oběti”.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nizozemský bezpečnostní úřad OVV, který tragédii vyšetřuje, v září v předběžné zprávě označil jako příčinu pádu letadla zásah „množstvím vnějších objektů s vysokou energií”. [celá zpráva]

Ačkoliv dokument přímo neuvádí, že Boeing 777 sestřelila protiletadlová raketa odpálená ze země, jak se od první chvíle spekuluje, zjištění OVV tento závěr nicméně naznačují. Výsledky podrobnějšího zkoumání mají být připraveny do nadcházejícího jara.

Z tragédie, kterou nepřežil nikdo z 298 lidí na palubě, se navzájem obviňují proruští separatisté a ukrajinská armáda.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků