Hlavní obsah
 

Byli to naši vojáci. Islámský stát se přihlásil k brutální vraždě kněze v kostele

Dva muži ozbrojení noži vtrhli do kostela v Saint-Étienne-du-Rouvray u Rouenu v Normandii a podřízli 86letého kněze. Předchozí informace uváděly i 92 či 84 let. Také vážně zranili jeptišku. Předtím je společně s několika dalšími lidmi vzali jako rukojmí. Policie oba útočníky zastřelila. K vraždě kněze se už přihlásil Islámský stát, s tím, že vraždili jeho vojáci.

 
Byli to naši vojáci. Islámský stát se přihlásil k brutální vraždě kněze v kostele

Podle webu Le Point jeden z útočníků křičel Daíš (arabský akronym Islámského státu). Prezident François Hollande později prohlásil, že útok spáchali dva teroristé, kteří patřili k organizaci Islámský stát.

Zavražděný kněz Jacques Hamel na archivním snímku

Foto: Profimedia.cz

K útoku se odpoledne přihlásila sama teroristická organizace.

Organizace Islámský stát tvrdí, že byl útok spáchán dvěma jejími vojáky.

Po útoku v kostele v Saint-Etienne-du-Rouvray u Rouenu v Normandii odváží záchranáři zraněného do nemocnice.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Dvojice mužů vtrhla do kostela ráno kolem deváté hodiny, v době, kdy se konala ranní mše. Podle různých zdrojů zadržovali čtyři až šest rukojmích, uvedla agentura Reuters. Mezi rukojmími byli právě farář, dvě jeptišky a několik věřících.

Jedné jeptišce se podle listu Le Figaro podařilo utéci a zalarmovat policii.

Kostel byl obklíčen policií. Elitní jednotka BERI později proti útočníkům zasáhla a zastřelila je. Ještě předtím ale stačili útočníci podříznout faráře a vážně zranili jednu jeptišku, která podle SkyNews bojuje o život.

Vojáci hlídkují v Saint-Etienne-du-Rouvray u Rouenu v Normandii, kde teroristi napadli kostel.

Foto: ČTK/AP

Jeden z útočníků měl být v loňském roce údajně zadržen a později pod dohledem poté, co se pokusil dostat do Sýrie. Na sobě měl mít elektronický náramek, který měl sledovat jeho pohyb.

Motiv jednání obou útočníků zatím policie nezná, zjišťuje jejich možné vazby na teroristy. Na vyšetřování se podílí protiteroristická jednotka, uvedl web IBT.

Útoky ve Francii

Foto: Mapy.cz

Vatikán označil útok za barbarský čin. Papež František je událostí zděšen a odsoudil všechny formy nenávisti.

"Jsme mimořádně šokováni, protože se toto hrozné násilí stalo v kostele, kde je hlásána boží láska," uvedl mluvčí Vatikánu Federico Lombardi. "Je to další hrozná zpráva, která, bohužel, rozšiřuje řadu násilností, jež nás šokovaly, působí bolest a znepokojení," řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků