Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Britská seniorka umírala v nemocnici, manažer pečovatelského domu jí mezitím vykradl pokoj

Celkem 27 měsíců stráví za mřížemi bývalý manažer pečovatelského domova v britském městě Eastbourne. Jen necelé dvě hodiny poté, co jedna z obyvatelek domova upadla a musela být odvezena do nemocnice, kde později zemřela, prohledal Adam Brooks její pokoj a ukradl cennosti. Při činu jej zachytila kamera.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Britská seniorka umírala v nemocnici, manažer pečovatelského domu jí mezitím vykradl pokoj

Třiatřicetiletý Brooks přišel do pokoje třiaosmdesátileté Jackie Whiteové 25. srpna loňského roku poté, co ženu ambulance po ošklivém pádu odvezla do nemocnice. Místnost prohledal a odnesl si cennosti a hotovost.

Nepočítal však s tím, že byla v místnosti ukryta kamera, kterou tam předtím umístila rodina nemocné seniorky. Soud v anglickém Northamptonu nyní poslal zloděje na 27 měsíců za mříže.

Mezitím, co Brooks prohledával pokoj seniorky, Whiteová umírala v nedaleké nemocnici. Po chvíli si manažer objektu všiml, že je v místnosti umístěna kamera, kterou odsunul na stranu. Zařízení ale stihlo jeho řádění zaznamenat a zděšení pozůstalí si později záběry mohli prohlédnout.

„Kameru jsme tam umístili, protože matka trpěla demencí a báli jsme se o její bezpečnost. Chtěli jsme se podívat, jak upadla, a uviděli jsme tohle. Je to absolutní šok a horor spatřit Adama, jak okrádá naši matku necelé dvě hodiny poté, co ji zraněnou odvezla sanitka,” uvedl syn Whiteové Martin, který záběry sledoval společně se svou sestrou v době, kdy jejich matka ještě bojovala o život.

„Místo toho, abychom se s ní v tichosti rozloučili, museli jsme sledovat tohle. Je hrozné, že někdo, koho jsme považovali za přítele, dokázal spáchat něco takového,” dodal syn okradené ženy, která byla v roce 1993 za svoji charitativní činnost oceněna britskou královnou Řádem britského impéria.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků