Hlavní obsah

Blesková povodeň zabíjela v Itálii

Nejméně devět lidí přišlo od úterního večera o život na severozápadě Itálie během silné bouře, která způsobila lokální povodně. Dalších pět lidí je v oblasti pobřežního města La Spezia pohřešováno. Bouře způsobila i materiální škody.

Blesková povodeň zabíjela v Itálii

Nejvíce postiženou oblastí je Ligurie. Tam zahynulo sedm lidí, mezi nimi i záchranář.

V horské oblasti Toskánska byly nalezeny další dvě oběti, z toho jeden muž ve svém vinném sklípku.

Jedna žena, kterou nesl bahnitý proud, se dokázala zachránit tím, že se po kilometru zachytila basketbalového koše. Záchranáři ji našli po více než dvou hodinách zcela vyčerpanou a v šoku.

Záchranář v bouři v Bruggatu poblíže La Spezie.

Foto: ANSA, Reuters

Přívaly vody  a bláta

"Všechno se seběhlo během několika minut, je to jak halucinace," řekl mluvčí místní civilní obrany o obrovském přívalu bahna, které zničilo obec Aulla. Tři stovky obyvatel našly posléze azyl ve škole.

Podle meteorologů spadlo za několik hodin 200 až 500 milimetrů srážek, což přispělo k tomu, že se řeky vylily z koryt a proudy vody zničily v několika obcích četné mosty a vyvolaly sesuvy půdy a bahna.

Velká část dálnice A12 mezi Janovem a Livornem je pro provoz uzavřena stejně tak jako několik železničních tratí.

V Římě, kde úřady vydaly varování a připravují se na nejhorší, byly zatím srážky mírnější, než se očekávalo. Hlavní město už před necelým týdnem ochromila silná bouřka s lokálními záplavami. Hladina vody dosahovala místy v ulicích výšky i 20 centimetrů. Zaplaveno bylo i několik stanic metra a také antických památek.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Povodně v Římě si vyžádaly jednu oběť

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků